Dlouhodobé jazykové pobyty v zahraničí

Toužíte po viditelném zdokonalení se v cizím jazyce? Máte k dispozici tři měsíce nebo i více času? Co si takhle konečně dopřát vysněnou a studiem jazyka obohacenou cestu do zahraničí?
Autorka článku
Kristýna Hrůšová
23/8/2022

Dlouhodobé jazykové pobyty začínají od 12 týdnů. Můžete ale vycestovat i na 6 měsíců, případně i na celý rok. Poradíme vám s výběrem vhodné destinace, jazykové školy a vhodného jazykového kurzu.

Mezi dlouhodobé pobyty patří i ty studijně-pracovní. Například v Kanadě jsou v délce od 40 týdnů. Dále doporučujeme studium na střední škole ve Spojených státech amerických. Středoškoláci mohou studovat v rámci programu J1 jeden nebo dva semestry.  

Dlouhodobé jazykové pobyty mají bezpočet výhod. Někdy jsou vítanou pauzou mezi jednotlivými semestry na střední nebo vysoké škole, jindy jako ideální řešení po neúspěšném přijetí na vysněnou vysokou školu. V jiných případech jako rekvalifikace pro lepší pracovní pozici. V konečném důsledku ale vždy přinesou něco výjimečného.

Jaké jsou výhody dlouhodobějšího studia?

·        Znatelnější pokrok v daném cizím jazyce.

·        Zlepšení jazykových schopností minimálně o jednu úroveň.

·        Pochopení místní mentality a porozumění zvykům dané země.

·        Navázání stabilnějších kontaktů s lidmi z celého světa, které je možné využít i v budoucnosti.

·        Zvýhodněné ceny jak na kurzy, tak i na ubytování.

·        Zajímavá položka v životopise.

·        Studijně-pracovní pobyty umožňují brigádu i práci na plný úvazek, počáteční náklady se tedy studentovi vrátí.

Jaké destinace jsou vhodné pro dlouhodobé pobyty?

  • Mezi oblíbené destinace zájemců o studium pro dlouhodobé pobyty patří evropské země. Je to především díky dostupnosti, ale také díky nulové vízové povinnosti.
  • Kanada nabízí poznání nové země, osvojení si cizího jazyka a zároveň možnost práce na částečný i plný úvazek, která značně vykompenzuje náklady na celý     jazykový pobyt. Doporučujeme jazykové školy ve Vancouveru nebo Torontu.
  • Spojené státy americké nabízí pro mládež studium na středních školách v programu J1. Zájemce získá možnost plně poznat život na americké střední škole i v americké hostitelské rodině.