Základy angličtiny

Máte v plánu naučit se rychle anglicky? Bez učebnice to nepůjde, ale máme pár tipů, které vám pomohou naučit se základní fráze a přejít od začátečníků k mírně pokročilým.
Autorka článku
Kristýna Hrůšová
8/1/2019
Vše o jazykovém pobytu
Pokud chcete rychle vylepšit základy angličtiny, doporučujeme odjet na intenzivní jazykový pobyt do zahraničí.

Základy angličtiny – každý den deset minut

Při učení cizího jazyka především vytrvejte. Po krátkém čase začnete rozumět základním frázím a úspěch vás povzbudí. Najděte si každý den několik minut, otevřete učebnici a učte se nebo si přečtěte pár odstavců v knížce. Berte si učební materiály s sebou na cesty, můžete tak využít volné chvíle. Uvidíte, že až pokročíte od prvních slovíček a sestavíte první věty, úspěch vás povzbudí do dalších lekcí.  

Poslouchejte angličtinu rodilých mluvčích

Kupte si komiksy s angličtinou nebo bilingvální knížky. Při učení výrazně pomáhá, když slyšíte angličtinu rodilých mluvčích. Pochytíte správný přízvuk a výslovnost. Lektoři doporučují dívat se na filmy a seriály v originále, bez spoléhání na české titulky. Můžetesledovat zprávy v angličtině nebo poslouchat rádio – moderátoři jsou proškolení profesionálové, hovoří pomalu a dokonale artikulují, budete tedy po čase alespoň částečně rozumět.

Rychlý pokrok díky jazykovému pobytu

Pokud chcete rychle vylepšit základy angličtiny, doporučujeme odjet na intenzivní jazykový pobyt do zahraničí. Vyberte si raději školu, kam se hlásí minimální počet českých spolužáků, budete se muset spolehnout sami na sebe a procvičíte si konverzaci. Jazykové školy existují v tradičním prostředí – například ve Velké Británii, Irsku, Můžete strávit jazykový pobyt i u moře – doporučujeme Maltu nebo Kypr. Jazykový pobyt lze zvolit i ve vzdálenějších destinacích – třeba v USA, na Novém Zélandu nebo v Austrálii.