Studium v zahraničí na střední škole

Rok na střední škole v zahraničí? To jsou zkušenosti na celý život. Součástí programů je také nalezení vhodné hostitelské rodiny podle přání každého z mladých studentů.
mám zájem

Základní podmínky pro přijetí na zahraniční střední školu

Věk:

Věk pro přijetí studenta je obvykle mezi 14 a 18 roky. V závislosti na vzdělávacím systému konkrétní země některé školy přijímají studenty od 13 do 19 let.

Jazykové znalosti:

Všeobecně platí, že čím lepší jazyková úroveň, tím lépe. Minimum je obvykle nastaveno na úroveň A2/B1. Znalost jazyka je vždy prověřena na základě písemného či online testu.

Studijní výsledky:

Součástí přihlášky do programu jsou vždy kopie vysvědčení minimálně za poslední dva roky studia. Studenti jsou přijímání dle požadavků jednotlivých škol.

Podání přihlášky

- Standardně půl roku před plánovaným nástupem na střední školu

- U některých škol lze podat přihlášku i dva měsíce před začátkem

- Čím dříve se přihláška podá, tím je vyšší šance na splnění speciálních požadavků

Důležité informace

V rámci přerušení studia je nutné spojit se s vedením konkrétní školy a domluvit se na podmínkách přerušení a následném přijetí zpět. V některých případech je zapotřebí absolvovat rozdílové zkoušky.

V rámci dodržení legislativy České republiky je u dlouhodobých pobytů nezbytné zažádat Ministerstvo školství o „Posouzení postavení studia na střední škole v cizině pro sociální účely zdravotního pojištění“.

Pokud je složena maturita v zahraničí, může se nechat nostrifikovat Ministerstvem školství. Tento diplom je na stejné úrovni jako maturita tuzemských škol a opravňuje držitele podat si přihlášku na vysokou školu.Více o možnostech studia

Studium ve Spojeném království
Spojené království patří k zemím s velmi kvalitním systémem vzdělávání. Zdejší kultura je velmi podobná té české, a tak se junioři a mladí dospělí mohou cítit jako doma.
Studium v Kanadě
Ve srovnání například se Spojenými státy americkými jsou veřejné střední školy na mnohem vyšší úrovni. Kanada tak nabízí kvalitní středoškolské studium v zahraničí za výhodnou cenu.
Studium ve Spojených státech amerických
Spojené státy americké jsou nejoblíbenější destinací pro studium na střední škole v zahraničí. Vybírat lze konkrétní školy nebo využít programu bez preference a ušetřit.
Studium v Irsku
Irsko nabízí ke studiu na střední škole možnost poznat divokou ostrovní zemi, malebnou přírodu a typický irský způsob života.

Máte zájem o studium v zahraničí?

Rádi pro Vás připravíme individuální nabídku na míru!

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána!

Děkujeme Vám. Vaše zpráva byla úspěšně odeslána. Brzy Vás budeme kontaktovat s naší odpovědí. Vaše Letuska.cz
🛠 Zprávu se nepodařilo odeslat, zkuste to prosím znovu a nebo napište nám na info@study.cz
Adresa
Velflíkova 1430/8
Praha 6
160 00
Pracovní doba
Po - Pá: 8.00 - 18.00
Napište nám
Sociální sítě