Zbytečné obavy rodičů

Jsou jazykové kurzy pro juniory bezpečné? Mají se rodiče obávat? Samozřejmě, že ne. O studenty je postaráno!
Autorka článku
Kristýna Hrůšová
8/1/2019
Vše o jazykovém pobytu
Jazykové kurzy pro juniory i letní a zimní kempy jsou koncipovány tak, že od příletu až po odlet je o děti plně postaráno.

Obavy rodičů

Většina rodičů si každým rokem klade otázku, kam poslat pubertální kvítka, kteří nechtějí trávit prázdniny s nimi, ale raději s vlastní partou a celé prázdniny - jak se patří - „proflákat“. Starostlivým, leč lehce zmoženým rodičům, pak přijde vhod nabídka jazykových kurzů v zahraničí.

Časté otázky rodičů

Na druhé straně se většina obává, zda je takovýto kurz pro jejich dítě vhodný, zda bude o něj dobře postaráno, zda nebudou muset pobyt předčasně ukončit kvůli stýskání apod. S tím vším ale jazykové školy počítají a bez toho by vlastně nemohly fungovat. Většina škol akceptuje děti od 12-14 let, najdou se ale i takové, kde je věková hranice již 8 let. Samozřejmě rodiče znají povahu svých dětí nejlépe a sami posoudí, od kolika let je vhodné poslat je na první, samostatnou cestu do zahraničí.

Komplexní péče o studenta juniora

Jazykové kurzy pro juniory i letní a zimní kempy jsou koncipovány tak, že od příletu až po odlet je o děti plně postaráno.  Na letišti je přivítají zástupci školy, odvezou do místa ubytování, seznámí je s prostředím a hned první pracovní den začíná jazykový kurz. Děti jsou rozděleni do skupin podle věku i úrovně jazyka a tomu také odpovídají odpolední, večerní i víkendové programy.
Vedle studia jazyka je zde řada doprovodných aktivit. Sportovní soutěže, kulturní akce, procházky a výlety i samostatný program, na kterém se podílejí samy děti. Pobyt je samozřejmě s plnou penzí.

Díky novému, zábavnému prostředí se všichni mezi sebou rychle otrkají, navázaná přátelství s dětmi z jiných zemí a kultur otevírají obzory v již tak mladém věku. Děti se také učí samostatnosti, rychlé orientaci v nových životních situacích a připraví se na budoucí život.