Vše o kurzech a zkouškách

Specifikace typů kurzů a příprav na zkoušky. Vysvětlíme vám nejčastější názvy kurzů a co znamenají.
Autorka článku
Kristýna Hrůšová
7/12/2018
Specifikace typů kurzů a příprav na zkoušky. Vysvětlíme vám nejčastější názvy kurzů a co znamenají.

Standardní, intenzivní, individuální, speciální

Vedle standardních jazykových kurzů nabízíme také možnost přípravného studia pro různé typy certifikátů, individuální studium nebo kurzy s obchodní tematikou.  Abyste měli lepší přehled, jaké typy kurzů si můžete vybrat, zde je základní přehled:

General English - Standard Course

- tento typ kurzu nabízí studentům možnost rozdělení samotné výuky a volného času. Během vyučování se klade velký důraz na komunikaci, poslech, čtení a psaní spolu s procvičováním gramatiky a slovní zásoby.

General English - Intensive Course

- je ideální volbou pro hlubší zaměření se na výuku. Ať už jste úplní začátečníci nebo si jednoduše přejete „vybrousit“ své jazykové znalosti, tento kurz je odrazovým můstkem k dosažení vašich cílů. V tomto případě se klade větší důraz na učení, tudíž je potřeba obětovat část volného času. Intenzivní kurzy garantují efektivní vývoj v relativně krátkém časovém horizontu.

Cambridge Preparation (Exam Course + Certificate), příprava na zkoušky FCE, CAE

-  možnost získání mezinárodně uznávaného „papíru na znalost jazyka“ v podobě FCE (First Certificate in English) nebo CAE (Certificate in Advanced English) certifikátu. Jedná se o nejznámější jazykové zkoušky a odpovídá tomu i fakt, že zaměstnavatelé k těmto certifikátům velice přihlížejí a je pro ně jakýmsi důkazem o dostatečných znalostech anglického jazyka. Tento typ kurzu je možné absolvovat při minimální délce pobytu 10 týdnů. Důležitá je i samotná pokročilost studenta, vstupní jazykové znalosti by měly odpovídat úrovni pokročilý. Pokud si ovšem nejste jisti svojí úrovní, rozhodně neztrácejte hlavu. Je možno skombinovat první týdny standardního kurzu General English a poté plynule přejít na přípravné kurzy ke zkouškám.

TOEFL Preparation (Exam Course + Certificate) - příprava na zkoušky TOEFL

- cílem kurzu je získání certifikátu a úspěšného absolvování zkoušky TOEFL (Test of English as a Foreign Language). Tuto zkoušku požaduje řada univerzit od uchazečů o studium. Kurz vás připraví na všechny aspekty, které se v testu objeví - poslech, psaní i čtení.

IELTS Preparation - příprava na zkoušky ILETS

- zkouška IELTS (International English Language Testing System) prověřuje, na kolik je student připraven na studium na univerzitě a dá se všeobecně říci, že tuto zkoušku nelze „neudělat“. Výsledky jsou totiž odstupňovány, a tak jde pouze o konečný součet bodů. Testuje se poslech, čtení, porozumění textu, psaní a praktické dovednosti. Univerzity zpravidla požadují dosažení 6-7 bodů.

Business Diploma - obchodní kurzy

- hlavní náplní je v tomto případě především rozvíjení jazykových schopností, které jsou nezbytné pro práci a komunikaci v oblasti mezinárodního obchodu. K získání závěrečného diplomu je většinou nutné úspěšné absolvovat 12 týdnů studia.

Speciální a odborné kurzy

- kurzy spojené s kombinací sportovních či jiných aktivit jako je surfování, potápění, tenis, hokej, golf, vaření, rybaření, kulturní výlety, kurz turistického průvodce, v létě tzv. summer courses, letní odpolední kurzy, v zimě lyžování či snowboarding, kurzy pro juniory (děti a mládež), kurzy pro seniory, učitelské kurzy (TEC, TEFL)... Záleží především na vašich zájmech a představách.

One-to-one course - individuální kurzy

- jedná se o nejrychlejší a nejintenzivnější způsob výuky. Učitel se zaměřuje přímo na jednoho studenta a jeho potřeby. Tomu zpravidla odpovídá i vyšší cena. Náplň kurz lze zcela vytvořit „na míru“ studenta, zaměřit se lze například na určitou specifickou oblast zájmů.

Pre- Degree Certificate Program - příprava na studium na univerzitě

- vás připraví na univerzitní studium. Během pár měsíců si zdokonalíte mluvenou i psanou angličtinu, naučíte se psát univerzitní eseje, vyučující vás připraví na „atmosféru a kulturu“ celkového univerzitního života tak, abyste stíhali tempo seminářů a přednášek. Hlavně vás ale naučí samostatnému myšlení a vytváření plánovacích a prezentačních schopností. To je – v porovnání s naším školstvím – to nejdůležitější, abyste na zahraničích univerzitách obstáli. Po absolvování získáte ten nejlepší základ pro vstup do vysokoškolského života, Pre-Degree certifikát a pak už vám nic nebrání ke studiu na prestižních univerzitách, navíc máte možnost absolvování programů Pre-MBA Program a Pre-Masters Program (Princeton review) spolu s GMAT Preparation (Graduate Management Admission Test) a GRE Preparation Program (Graduate Record Examination), což jsou zkoušky pro studenty, jejichž složení bývá právě v případě MBA a Masters programů často vyžadováno.