Jaké zvolit ubytování

Jaké vybrat ubytování pro studium v zahraničí? Hotel, studio nebo oblíbené hostitelské rodiny?
Autorka článku
Kristýna Hrůšová
8/1/2019
Jaké vybrat ubytování pro studium v zahraničí? Hotel, studio nebo oblíbené hostitelské rodiny?

Výběr ubytování k jazykovému kurzu v zahraničí


S výběrem jazykového kurzu jde ruku v ruce volba vhodného ubytování. Obecně platí, že většina jazykových škol nabízí ubytování v hostitelských rodinách, školních rezidencích nebo studiích a apartmánech. Jak si tedy vybrat?


Hostitelské rodiny


Kvalitní školy spolupracují s hostitelskými rodinami řadu let a díky pravidelným a přísným kontrolám také garantují jejich kvalitu. Ubytování v rodinách bývá nejlevnější variantou a je to rozhodně zajímavá zkušenost. Student tak pozná každodenní život lidí v cizí zemi a má příležitost komunikace s rodilými mluvčími 24/7. Lze vybírat z jednolůžkových či vícelůžkových pokojů. Za poplatek je možné zajistit vlastní koupelnu. Nicméně ubytování v rodině vyžaduje jistou dávku přizpůsobivosti. Nutností je dodržovat pravidla rodiny, domovní řád a čas společného stravování.

Školní rezidence / Apartmány


Školní rezidence či apartmány se velmi často nacházejí v bližší vzdálenosti od budovy školy. Umožňují soukromí, svobodnější plánování volného času, stravování se ve společné kuchyňce či ve vyhlášených restauracích nebo navazování nových přátelství s ostatními studenty. Zvolit lze jednolůžkový nebo vícelůžkový pokoj. Je třeba však počítat s vratnou zálohou pro případ poškození apartmánu.

Studia / Soukromé apartmány


Pro studenty, kteří preferují naprosté soukromí, jsou studia ideální volbou. Jedná se o v podstatě pronajaté byty, plně vybavené a v zajímavých lokalitách.