Jak si vybrat jazykový kurz?

Hitem poslední doby jsou jazykové kurzy doma i v zahraničí. Je to chvályhodný trend a zajisté přispívá k lepšímu vzdělání českého národa. Při výběru je ale nutné vědět na co se zaměřit.
Autorka článku
Kristýna Hrůšová
7/12/2018
Vzhledem k tomu, že je nabídka jazykových škol široká, je pro laika velmi těžké se zorientovat. Určitým vodítkem jsou akreditace a ocenění, kterými jsou školy ověnčené.

Jazykový kurz aneb studium v zahraničí

Hitem poslední doby jsou jazykové kurzy doma i v zahraničí. Je to chvályhodný trend a zajisté přispívá k lepšímu vzdělání českého národa. Při výběru je ale nutné vědět na co se zaměřit, aby nemalá investice přinesla co nejšťavnatější ovoce.
Princip jazykových pobytů v zahraničí je postavený na totálním ponoření se do cizího jazyka. Vyvarujte se proto skupinovým kurzům s ostatními českými studenty a agenturám, které vnucují jednu dvě konkrétní školy. Hrozí pak, že vybraný jazyk, který jste se přijeli naučit, uslyšíte pouze v placených lekcích a zbytek pobytu budete mluvit česky. Vážným zájemcům doporučujeme telefonický nebo osobní kontakt s agenturou a jejím reprezentantem.

Tip:
opravdový profesionál si nejdříve vyslechne vaši představu a podle toho vám připraví pobyt na míru. Standardizované nabídky indikují potřebu prodat – pro agenturu nejvýhodnější kurz – bez ohledu na zájem klienta.

Jak vybrat vhodnou školu?

Vzhledem k tomu, že je nabídka jazykových škol široká, je pro laika velmi těžké se zorientovat. Určitým vodítkem jsou akreditace a ocenění, kterými jsou školy ověnčené. I tak ale zůstává takovýchto institutů celá řada, a přesto se jejich služby liší. Proto je vhodná osobní schůzka se zástupcem zprostředkovatelské agentury. Díky každodennímu kontaktu se školami, řadě zkušeností a oku profesionála vám agent doporučí takový kampus, který bude korespondovat s vašimi požadavky.
Proto je nutné vždy sdělit celkovou představu dříve, než necháte agenturu vypracovat nabídku.
V případě, že nemáte konkrétní představu, tak společně najdeme tu správnou variantu.