"Už chci jet znovu," píše z Kypru Michaela

Bayswater Kypr

Moc jsem si ty dva týdny užila

Přeji hezký den, chtěla bych se s vámi podělit o dojmy z mého pobytu na Kypru v Episkopi, který jsem absolvovala letos v červenci. Dohromady jsem zde strávila dva týdny a moc jsem si je užila.

Cesta z letiště trvala hodinu

Letěla jsme přímým letem ČSA/QS  Praha - Larnaca - Praha a následoval transfer. Cesta z letiště trvá cca 1 hodinu jízdy.


První týden jsem byla trochu zaskočena kolektivem studentů, protože jsem byla jediná z Česka mezi skupinou studentů z Ruska. Ale zjistila jsem, že jsou to moc přátelští lidé a našla jsem si mezi nimi dobré kamarády. Druhý týden už přijela velká skupina z Polska a také studenti z Itálie, Běloruska, Ukrajiny a Řecka.

Večerní aktivity opravdu stojí za to

Každý den jsme měli snídani a potom setkání /assembly/. Tam vám řeknou, co ten daný den budete dělat, škola od 9:30 s 15min. přestávkou do 13 hodin. Ve škole se učíte gramatiku a pak děláte projekty na dané týdenní téma, což je super. Potom máte oběd, po obědě můžete volit mezi bazénem a mořem, rozhodně doporučuji moře. Odpolední aktivity ty jsou každý den jiné, následuje večeře a večerní aktivity a ty opravdu stojí za to.

Na Kypru se mi líbily i hory

Během pobytu jsem byla na několika výletech, hlavně toboganové vodní centrum bylo fantastické, dále jsem poznala, že zde nemají jen moře, ale že na ypru jsou i krásné hory a prima obyvatelé, kteří většinou umí komunikovat v anglickém jazyce. V hotelu můžete využít pěkný  bazén, posilovnu, kterou jsem pravidelně využívala a také je zde stolní tenis, biliard, stolní fotbálek a zdarma wi-fi a obchůdek 2 minuty pěšky od hotelu.

Ubytování je ve velmi pěkných pokojích s koupelnou, klimatizací a balkonem. Bydlela jsem ve třílůžkovém pokoji.

Zatím mé nejlepší prázdniny

Já jsem tu dokonce slavila své patnácté narozeniny a musím uznat, že byly úžasné a že na ně budu vzpomínat celý život, zatím mé nejlepší prázdniny. Každý z personálu hotelu, školy i z organizátorů je hrozně fajn a se vším vám pomůže. Pokud si chcete užít prázdniny, najít si úžasné kamarády, poznat ohromné miloučké lidi, zažít kupu zábavy a ještě si zlepšit angličtinu a poznat jiné kultury, rozhodně neuděláte chybu, pokud pojedete. Těch čtrnáct dní uteklo jako voda, už bych jela znova, těším se příští rok!

Autorem recenzí je

Michaela
Bayswater Kypr
Jazyková škola Bayswater Kypr nabízí široké spektrum jazykových kurzů pro dospělé a juniory.