Juniorský pobyt ve Sprachcaffe Nice

Sprachcaffe Nice

V jazykové škole Sprachcaffe Nice to bylo super! Výuka probíhala většinou formou kolektivního povídání pod dohledem učitele na základě nějakého článku, který jsme předtím četli. Podle mě je to dobře zvolená metoda, protože, pokud se chcete naučit cizí řeč, je nejdůležitější mluvit, mluvit a mluvit. Učitelé byli moc milý a když jsem něco potřebovala vysvětlit, ochotně mi pomohli.

Bydlela jsem asi 10 minut pěšky od školy, 15 minut od centra a 15 minut od moře, takže z tohoto hlediska to bylo báječný, jedinou smůlu jsem měla na paní, u které jsem byla ubytovaná. Byla to rozvedená paní ve středním věku, která bydlela sama a svůj byt poskytovala studentům z letních škol. Upřímně, neuměla moc vařit, takže jsme jedly ohřáté polotovary. Když jsme měly hlad, prostě jsme zaběhly do Carrefouru, který jsme měly pár bloků od domu nebo do nějaké restaurace, kterých je v Nice hodně.

Co se týče Nice, v životě jsem neviděla příjemnější město. Je tam spousta úžasných krámků a stánků s palačinkama a se zmrzlinou, která fakt stojí za ochutnání! Po městě jezdí jak linky autobusů, tak tramvaj. Moře je na okraji starého města, pláž je kamenitá a je tam hodně lidí, ale to moře nemá chybu.

Mimoškolní program byl pestrý, naši programátoři se snažili. Nejvíc se mi líbilo, že když se nám nechtělo nikam chodit, tak jsme tam nešli a program si vytvořili sami, což v našem případě většinou znamenalo válet se na pláži, nebo nakupovat.
Tento pobyt ve Francii mi nedal jen dva týdny výuky francouzštiny, ale hlavně nové přátele, zkušenosti a zážitky k nezaplacení!

Autorem recenzí je

Nice
Sprachcaffe Nice
Široká nabídka kurzů francouzštiny pro začátečníky i pokročilé.