Studium na Střední škole v USA v rámci programu J-1

Začátek mé cesty


Studium na střední škole v Americe bylo mým velkým snem už asi od dvanácti let. A proto jsem se chopila příležitosti která se mi naskytla a na konci srpna už jsem seděla v letadle směr Wisconsin.

Čekali na mě s velkým transparentem

Poprvé jsem letěla úplně sama a tak jsem se hrozně bála a na všech letištích přes které jsem letěla jsem se tisíckrát ptala personálu, jestli jdu správným směrem, abych náhodou nezabloudila. Během mého posledního letu z Minneapolis do Appletonu se mi hlavou honila spousta myšlenek, byla jsem nervózní z toho jaká asi bude má host rodina, bála jsem se že jim nebudu rozumět a že se jim nebudu líbit. Když jsme přistála na letišti v Appletonu, čekali na mě s velkým transparentem s mým jménem a spoustou balonků.

Hostitelská rodina

Byla sem strašně nervózní, ale ukázalo se, že to bylo naprosto zbytečné. Moje rodinka byla nadšená že mě má konečně doma, ukázali mi všechny místnosti svého obrovského domu a hned asi hodinu po mém příjezdu přišli kamarádky mých dvou host sester, se všemi jsem se seznámila a ten večer jsme zažily spoustu legrace. Všechny hostující rodiny jsou prověřené, takže jsem se nebála bydlet u úplně cizích lidí, a naopak jsem ráda, že si mě vybrala právě tato rodina. Starají se o mě jako o vlastní, s mými host sestrami jsme velmi dobré kamarádky a cítím se tu být jako doma.

Průběh pobytu


Když jsem poprvé vkročila do Neenah High School, byla jsem naprosto ohromená tím, jak obrovská škola to je. Dvě obrovitánské tělocvičny, veliká školní jídelna, spousta učeben, všechno vypadalo jako z amerického filmu. Americká střední škola je naprosto něco jiného než škola v Česku. Každý den tu mám těch stejných 7 hodin a každou hodinu trávím s úplně jinými lidmi. Škola také nabízí řadu aktivit, jako třeba školní sbor, kapelu, divadlo nebo všechny možní kroužky jaké si jen dokážete představit od kroužku fotografování až po Star Wars kroužek nebo kroužek meditování.

Sportovci si tu taky přijdou na své

Na podzim byla sezóna amerického fotbalu a každý zápas byl pro školu vekou událostí. Zima byla sezónou basketbalu a hokeje a i na těchto zápasech se fandilo o sto šest. Teď na jaře nám bude začínat sezóna baseballu a Track and Field, neboli atletiky. Mimo tyto sporty se na mé škole provozuje i volejbal, tenis, plavání, golf, curling, wrestling, bowling, lacrosse a mnoho dalších. Všechny zápasy a soutěže jsou vždycky velkou událostí a studenti si navzájem ve všem fandí.

Zbytečné obavy z výuky

Hned první školní den jsme měli normální rozvrh a já upřímně rozuměla tak každému druhému slovu co učitelé řekli. Bála jsem se, že učení v angličtině nebudu zvládat, ale ukázalo se, že moje obavy byly naprosto zbytečné. Doma v Česku nepatřím k úplně nejlepším studentům a tady v Americe jsem na pololetní vysvědčení dostala samé jedničky. Jejich vzdělávací systém je úplně jiný a stačí si na něj jen zvyknout.

Mám spoustu skvělých kamarádů

Ze začátku jsem nikoho neznala a tak jsem nějakých těch prvních pár týdnů chodila po chodbách sama a neměla s kým sedět na obědě. Teď, po půl roce tady, mám spoustu skvělých kamarádů, ve školní jídelně vždy sedím obklopená spoustou lidí, se kterými je neskutečná legrace, nemám sebemenší problém s mluvením nebo rozuměním ostatním a každý den mi přináší nějaký výjimečný zážitek.

Kamarádi  z celého světa

Příležitost k seznámení se s lidmi z celého světa jsem měla i na řadě setkání s ostatními výměnnými studenty, kteří spadají pod mou koordinátorku. Poznala jsem studenty ze Španělska, Indonésie, Vietnamu, Číny, Německa, Itálie, Dánska, Norska, Ruska a zkrátka všech koutů světa. Naše koordinátorka se o nás stará naprosto skvěle a pokaždé když mi volá kvůli měsíčnímu reportu o mém pobytu v Americe, strávíme na telefonu víc než půl hodiny  vždycky se hodně nasmějeme.

Výborná zkušenost

Do návratu mi zbývá přesně 99 dní a já jsem neskutečně vděčná za to, že jsem měla příležitost splnit si sen a strávit rok na střední škole v Americe. Zažila jsem spoustu nových věcí, navštívila několik zajímavých míst a poznala nespočet skvělých lidí. Skutečnost, že jsem se musela spoléhat sama na sebe, mi dodala na samostatnosti, sebevědomí a odvaze čelit novým věcem.I když začátek byl trochu náročnější, tento rok si velmi užívám a asi nikdy nebudu úplně připravená odsud odjet.

Autorem recenzí je

Bára
No items found.