Jazykový kurz v Dublinu – očima studentky a specialistky zároveň!

Twin English Centre Dublin

Se školou Alpha College of English mám jako agentka výborné zkušenosti, a proto jsem se rozhodla vyzkoušet si jazykový kurz na vlastní kůži také z pohledu studenta. Zvolila jsem semi-intenzivní kurz, abych měla příležitost zlepšit se v angličtině, ale zároveň poznat Dublin, jelikož týden je opravdu krátká doba na studijní pobyt. Samozřejmostí se pro mne stala volba ubytování v irské hostitelské rodině.

VE ŠKOLE

Alpha College of English se nachází v klidné uličce North Great George´s Street pouhých pár minut pěšky od centra města. Díky výborné lokalitě jsem tak měla všechny památky a obchody na dosah. Hned první den mne uchvátila přátelská a rodinná atmosféra ve škole. Kromě velmi dobře zařízených tříd, jsme měli k dispozici také knihovnu a kantýnu, ve které nám sympatická Trish připravovala dobré obědy, kávu či jiné nápoje. Nebylo tedy třeba, chodit si kupovat obědy do centra a zbylo mi tak více času na komunikaci s přáteli.


VÝUKA
V pondělí jsem byla po absolvování písemného a ústního rozřazovacího testu zařazena do jazykové třídy a seznámila se spolužáky a učiteli. V rámci dopolední výuky jsme měli dva lektory, kteří spolu vždy spolupracovali, díky čemuž byla výuka různorodá a zároveň velmi efektivní. Oceňuji především kvalitní studijní materiály, využití interaktivních tabulí a zaměření na všechny důležité aspekty jazyka – gramatiku, slovní zásobu, čtení, psaní a plynulost projevu. V rámci odpoledních lekcí jsme měli na výběr z obecné či obchodní angličtiny. Já si zvolila angličtinu obchodní a naučila se tak spoustu nových výrazů, potřebných pro mou práci. Atmosféra ve třídě byla skutečně mezinárodní a přátelská! Jelikož nás bylo ve skupině pouze 6, dostalo se nám individuálního přístupu lektorů.


HOSTITELSKÁ RODINA
Z vlastní zkušenosti vím, že se klienti občas obávají ubytování v hostitelských rodinách. Nicméně, tyto obavy jsou úplně zbytečné – nic vám nedá víc, než zkušenost s bydlením v pravé irské rodině. Alpha College of English mě ubytovala ve velice příjemné rodině v pěší vzdálenosti od školy, kde se mi dostávalo všeho, co jsem potřebovala. Uvědomuji si, jak náročné je pro rodiny sdílet ubytování s cizími studenty z celého světa, připravovat jim jídlo a po večerech s nimi ještě konverzovat. O to více jsem si vážila toho, že mi má host mum pomáhala s novou gramatikou, představovala mi různé tradice, život v Irsku a ukazovala různé pořady, díky kterým jsem si rozšířila svou slovní zásobu. Navíc jídlo bylo opravdu vynikající a domácnost byla úžasně zorganizovaná!


MĚSTO
Do Dublinu jsem se zamilovala na první pohled. Jedná se o překrásné město plné historie, které vás okouzlí nejen svou architekturou, ale i energií. Za týden svého pobytu jsem se vydala promenádou k moři, navštívila kampus proslulé Trinity College, spatřila soby ve Phoenix parku, který je jedním z největších parků v Evropě, prošla se překrásnými vánočně osvětlenými ulicemi a objevovala ty nejkrásnější středověké stavby ve městě. Návštěvníky rozhodně zaujme také mnoho galerií a muzeí, do kterých je vstup zcela zdarma!


HODNOCENÍ
Jazykový pobyt mohu jak z pohledu studentky, tak i z pohledu specialistky na studium v zahraničí hodnotit na jedničku s hvězdičkou! Jedná se o nezapomenutelný zážitek a zkušenost, kterou mi nikdo nevezme.


Umístění v centru města, ale zároveň v klidné ulici
• Profesionální, nápomocný a zároveň přátelský kolektiv učitelů
• Individuální přístup lektorů ke studentům
• Vynikající studijní materiály a studijní zázemí
• Efektivní výuka
• Pestrý národnostní mix
• Bohatý program odpoledních aktivit
• Velmi zkušené hostitelské rodiny
• Nádherné město, ve kterém se člověk nikdy nenudí
• Krásná architektura, kultura a přátelská atmosféra

Neváhejte a využijte jedinečné příležitosti studovat v Dublinu na této vysoce kvalitní jazykové škole! Na základě svých osobních zkušeností Vám mohu zaručit, že nebudete svého rozhodnutí litovat!

Autorem recenzí je

Aneta
No items found.