Zkušenost - studium v Dublinu

Twin English Centre Dublin


Vždy jsem chtěla navštívit Irsko, nebo-li smaragdový ostrov, protože mě lákala příroda, kultura, lidé  a vše okolo. Tak jsem se rozhodla spojit příjemné s užitečným. Oslovila jsem agenturu a ta mi se vším poradila, protože jsem vůbec nevěděla, jak postupovat při výběru města, školy a typu ubytování.


Nakonec jsem si vybrala školu  Alpha College of English, Dublin. Svého rozhodnutí vůbec nelituji, byl to nádherný měsíc.
Bydlela jsem u hostitelské rodiny, která je skvělá. Můj pokoj byl velký a útulný s televizí, psacím stolem a vším ostatním, co jsem potřebovala. Moje ,,mamka“ výborně vařila a starala se o mě jako o vlastní dítě. Byla jsem z toho nadšená.


Na škole jsem byla jediná studentka z České republiky, ale jsem za to moc ráda. Začátek byl hodně těžký, protože jsem 5 let anglicky vůbec nemluvila a ve škole se probírá gramatika a jen se píše a nemluví se, což je pro angličtinu jedna z nejdůležitějších věcí.
Celkem jsem za 4 týdny svého kurzu měla 8 učitelů a od každého jsem se toho hodně naučila. Všichni byli úžasný a vždy jsme se na ně těšili. K výuce používali všechny možné prostředky internet, obrázky, videa. Všechny hodiny byli o mluvení, poslouchání, čtení a psaní.


Škola má výborný pracovní tým, který mi s čímkoliv pomohl a vím, že pořád pomůže. Lidé ze školy jsou velmi přátelský, zábavní a profesionální. Budova školy se nachází kousek od O´Connell Street. Každý týden má škola jiný program. Já jsem si během měsíce vyzkoušela irský tanec a poslechla irskou hudbu, podívala jsem se do nejstaršího obchodního centru, na trhy, viděla spoustu filmů, podívala jsem se do rybářských měst jako je Bray a Howth, ochutnala jsem nejlepší fish and chips na světě, viděla jsem Botanic Gardens, Phoenix Park, Trim Castle, Hill of Tara a poznala trochu historie, a spousty dalších zajímavých výletů,…


Chtěla bych poděkovat celému týmu www.study.cz , www.letuska.cz a www.alphacollege.com
Mám spoustu zážitků, vzpomínek, nových přátel a zkušeností.
Poznala jsem Dublin a je to nádherné město, které vždy překvapí. Svítí slunce a během minuty začne pršet, staré budovy a nové budovy, rozdílnost mezi téměř poklidným denním a rušným nočním životem…nádhera.

Už dlouho jsem se chtěla začít učit angličtinu, protože dnes se s ní domluvíte téměř všude a je prospěšná pro práci i cestování. Po téměř neefektivních pokusech chození na kurz v České republice, jsem se rozhodla, že se podívám na jazykové kurzy v zahraničí.

Autorem recenzí je

Jana H
Twin English Centre Dublin
Jazykové kurzy anglického jazyka ve škole s ikonickými zelenými dveřmi pro dospělé již od 18 let.