Zkušenosti - rezidenční pobyt pro juniory Buckswood Summer School

Buckswood Overseas Summer School

Je mi 14 let a v neděli 28. 6. jsem odcestoval na 14 dní do Buckswood Summer School v Anglii. S rodiči jsem se šel odbavit, potom jsme šli ještě k pasovce. Tam jsme se rozloučili. Poté jsem se už vydal na cestu sám. Našel jsem si svůj gate a sednul si tam. Asi po půl hodině jsem si šel sednout do letadla. Do Londýna jsem letěl asi 2 hodiny. Let byl dobrý, dostal jsem pití, housku a takovou buchtu. Z letadla jsem šel asi 10 minut letištěm k zavazadlům. Po vyzvednutí kufrů mě čekala ještě jedna kontrola. Pán se mě ptal, co plánuju v Anglii dělat, jestli se tu s někým setkám, a na jak dlouho tu budu. Poté jsem už šel do haly, kde na mě čekala paní z té školy. Řekla mi, že mě zavede k taxíku, který mě zaveze do školy, ale že musíme počkat ještě na jednoho studenta, který zanedlouho přiletí. Tak jsme čekali asi půl hodiny na jednu holku z Itálie. Potom už jsme šli k taxíku. Ale nejeli jsme rovnou do školy, ještě jsme museli u jiného terminálu vyzvednout jednoho Rusa, se kterým jsem se potom dost kamarádil.


Do školy jsme měli jet asi 2 hodiny, cesta se ale skoro o hodinu protáhla. U Londýna byla totiž poněkud zasekaná doprava. Když jsme dojeli ke škole, tak organizace trochu vázla. Ten den přijelo kolem 100 dětí, ještě k tomu byl první den letní školy. Takže jsme šli do hlavní budovy, před kterou nás taxikář vysadil, tam byl ředitel školy a několik dalších vedoucích, kteří to všechno organizovali. Všichni nám vysvětlovali, co máme dělat a co se bude dít. První věc, kterou jsme měli udělat, byl test, který se skládal ze dvou částí - písemné a mluvené. Udělali jsme test, potom jsme ale nevěděli, co máme dělat dál… Tak jsme šli do hlavní budovy, kde jsme si vzali zavazadla a šli k domu, kde jsme byli ubytovaní. Tam nám jeden z našich dvou vedoucích našeho domu ukázal naše pokoje a řekl nám, ať se jen převlékneme a jsme dole v domovní hale za 5 minut, že hned půjdeme na hřiště. Tam jsme asi hodinu hráli hry.


Areál byl obrovský a pořád tam bylo co dělat, mohli jste hrát fotbal, basket, jít do bazénu nebo, pokud jste si to domluvili, jste mohli jezdit na koni. Bylo tam asi 100 lidí, od 7 do 16 let. Byla tam skupina asi 20 Francouzů, kteří bydleli ve stejném domu jako já, většině z nich bylo 13 - 15 let. Potom tam bylo pár Italů, Rusů, Němců, asi 4 Arabové a skupina asi 15 Kazachů. Všichni tihle kluci bydleli ve stejném domě jako já. Byly tam další čtyři domy, ještě jeden chlapecký a tři holčičí. Celý týden probíhala soutěž mezi domy, v té soutěži jste při aktivitách nebo v hodinách sbírali body vašemu domu. Pokud jste se ale nechovali správně a zlobili jste nebo jste podváděli při soutěžích, tak vám byly body odebrány. Dům, který má v pátek nejvíce bodů, dostal v pátek večer hodně pizz a mohl chodit celý příští týden první na snídaně, obědy a večeře. Jídlo mi tam moc chutnalo. Škola mě docela bavila, měli jsme asi 3 hodiny denně, na každou hodinu jiného učitele. Učili jsme se 5 dni v týdnu, zbylé 2 dny jsme měli výlety. Ty byly hodně dobré. Každou středu jsme jezdili do Londýna, pokaždé byl ten výlet úplně jiný. Celkově se mi tam moc líbilo, mám spoustu nových kamarádů, s kterými si píšu. Za rok bych tam chtěl jet znovu.


Zaujala Vás škola Buckswood? Sjednete si na info@study.cz nezávaznou konzultaci a můžete se příště přidat také!

Autorem recenzí je

Jan H.
Buckswood Overseas Summer School
Jazykové pobyty anglického jazyka v prvotřídní 5* škole pro juniory a mladé dospělé již od 8 let.