Zhodnocení jazykového kurzu na škole Sprachcaffe Brighton

Sprachcaffe Brighton

V létě roku 2016 jsem s pomocí Study.cz zúčastnila jazykového pobytu v anglickém Brightonu. O agentuře jsem se dozvěděla prostřednictvím internetu, měla jsem i sjednanou osobní schůzku, abych si byla vším jistá.

Standartní kurz angličtiny jsem si objednala na první dva týdny v srpnu. Letěla jsem v sobotu, na letiště Gatwick, ale můj let měl přes dvě hodiny zpoždění. Byla jsem z toho ve stresu, proto jsem napsala mé konzultantce ze Study.cz, která mi se vším pomohla a dala dá vědět do školy. V Londýně mě vyzvedl řidič zajištěný školou, společně se mnou přiletěli další dva Češi. Odvezl nás do školy, kde jsme se seznámili s našimi tzv. teamery, ti nám řekli základní informace, poté mě taxík odvezl do hostitelské rodiny.

Bydlela jsem společně s jednou Francouzkou u mladé paní, která pracovala jako zdravotní sestra, moc často jsme ji nezastihly. Pokoj byl malinký, byly tam pouze dvě postele a stolička, celý byt byl zhruba 15 minut autobusem od centra. Autobusová jízdenka stála 20 liber na týden, dala se koupit ve škole a platila nepřetržitě 7 dní.

Ve škole jsme byli rozděleni na dopolední a odpolední výuku. Já patřila do odpolední, každý všední den jsem se učila od 14:00 do 18:00. Byli jsme rozřazeni na základě testu, který jsme psali ještě z domova před odletem. Ve skupině nás bylo zhruba 12, nejpočetnější byli jak v mé skupině, tak celkově, hlavně Němci. Učitelka nám dávala prostor na vyjádření našich názorů, ptala se na různé otázky k tématům, snažila se hlavně zlepšit naše komunikační schopnosti, naučili jsme se nová slova z oblasti životního prostředí nebo vnitřní stavby těla člověka.

Dopoledne nás čekal program organizovaný teamery, např. bowling, laser game, cupcake workshop nebo hra Bigger and better. Taky jsme podnikli dva půldenní výlety mimo město - do Newhavenu, pak do parku, který byl asi 20 minut autobusem od Brightonu a jeden celodenní výlet do Londýna. Občas jsme po večeři měli další program od teamerů, například grilování na pláži nebo filmový večer ve škole.

Ostatní studenti byli většinou velmi přátelští, netrvalo dlouho a všichni jsme si k sobě našli cestu. Našla jsem si tam tři kamarádky, dvě z Německa a jednu z Nizozemí, se kterými jsem trávila nejvíce času, pak další kamarády ze Španělska a Itálie. V mém termínu nás tam Čechů bylo pouhých 6, ale každý jsme měli školu jinak, viděli jsme se v podstatě jen na aktivitách.

Město Brighton je samo o sobě naprosto ideální pro mladé lidi. Nachází se zde spoustu obchodů, velké obchodní centrum Churchill Square, nespočet parků, muzeí, bývalá královská rezidence Royal Pavilion, moře, pláže, známá Brighton Pier, kde je spoustu atrakcí a jídla. Většinou jeden víkend v srpnu se pořádá Brighton Pier, průvod a festival.

Jazykový pobyt bych rozhodně doporučila všem, kteří se nebojí navazovat nová přátelství, chtějí zažít dobrodružství jen tím, že se někam vydají bez rodičů, konečně využijí cizí jazyk v každodenním životě, mají zájem poznat nové kultury, nová jídla, nové lidi. Přátelství s lidmi z jazykového kurzu stále drží, jeden kamarád odtamtud, Ital, přijel jednou do Prahy, tak jsme se po roce zase viděli a šli ven. Dá se tomu říct mezinárodní přátelství, které může vydržet ještě dlouho. Study.cz, učitelé a teameři byli vždy velmi přátelští a ochotní pomoci.

Vaše Kristýna

Autorem recenzí je

Kristýna
Sprachcaffe Brighton
Jazykové pobyty anglického jazyka ve městě se zábavným parkem na legendárním mole pro dospělé a juniory již od 12 let.