Slečna Šárka od nás dostala jazykový pobyt v Dublinu jako cenu za nejlepší diplomovou práci. Jak se jí v Irsku líbilo? :)

 

Co se týká samotné školy a výuky, tak mohu jen doporučit. Alpha College of English je dobrým příkladem toho, jak by se angličtina měla vyučovat. Hned první den jsme byli rozděleni na základě testu a ústního pohovoru do skupin. Za kurz jsem měla celkem tři různé učitele a všichni tři byli velmi dobří. Při výuce se dbá nejvíce na to, aby studenti hodně mluvili, dále se probírá gramatika, klade se důraz na výslovnost a také se obohacuje slovní zásoba. Celkově má škola velmi kamarádské a vřelé chování ke studentům, což velmi oceňuji, všichni byli velmi nápomocní.

 

Hostitelská rodina, u které jsem bydlela byla také velmi hodná. Jednalo se o poměrně luxusní bydlení s dobrou stravou podobné naší české, jen s tím rozdílem, že obědy bývají menší a večeře potom o to větší.

 

Celkově vzato, bych jazykový kurz rozhodně doporučila. Je to dobrá příležitost, jak si zlepšit angličtinu, poznat nové přátele a získat nové zkušenosti.

 

Šárka