Navzdory počátečním obavám klientky, zda bude syn v zahraničí spokojen, jsme nakonec  pobyt na škole CES Harrogate prodloužili na 6 týdnů :)

 

Nebudu rozepisovat jednotlivé dny, ale ten první si to zaslouží. Přiletěl jsem okolo 23 a domů jsem se dostal ve 23:30. Ráno jsem vstával do školy na 9 hodinu. Nebylo to zase tak složité nebo zvláštní, ale být v úplně cizím prostředí, aniž bych někoho znal a takhle po tmě - to nebylo příjemné. Když jsem přijel, tak jsem se jen přivítal s mojí hostující maminkou, která mi řekla, že mě ráno odveze - za což jsem ji byl neskutečně vděčný. Ukázala mi pokoj a já šel spát. Mimochodem, jsem rád, že mám přímé letecké spojení.

 

 

Hned první den ve škole mě čekal test, z čehož jsem si nic nedělal - pouze se tímto testem ověřila úroveň a je to. Prostě jsem odpověděl na 50 otázek s tím, že mě pak dali to nějaké skupiny. Stejně mi nabídli, že v průběhu kurzu mohu úrovně střídat a vyzkoušet si, která mi sedne nejvíce. Což jsem neudělal, rovnou mě zařadili do té nejlepší skupiny - což mi ani nesdělili a má iniciativní maminka říkala, ať se dobrovolně přesunu do nejlepší skupiny. Po pár dnech mi došlo, že jsem v té nejlepší a bylo to super! Ze začátku, kdy škola byla velmi prázdná, nás bylo ve skupině okolo 5 studentů. To je nejlepší počet! Všichni měli čas něco říct. V průběhu mého čtyřtýdenního* pobytu noví studenti přicházeli a bohužel i odcházeli. V mém posledním týdnu nás bylo 10. Matematický rozdíl není velký, ale na kvalitě hodiny to bylo vidět. Jen pro představu, u nás ve škole nás je 16, což je hrozně vysoký počet.

 

*Maminka mi to prodloužila o 2 týdny, takže jsem v Anglii strávil krásných 6 týdnů. Byly to ty nejlepší chvíle v zahraničí!

 

Bydlel jsem bohužel vcelku daleko (asi 30 minut pěšky) a nechtěl jsem utrácet za autobus. Kdo dopředu tvrdí, že si ten lístek na autobus koupí, tak udělá chybu. Cesta do školy byla každý den stejně nádherná, protože Harrogate má nespočet parků, ve kterých jsem byl skoro každý den a učit se v nich je nádherný pocit, protože je tam božský klid! Navíc po cestě do školy jsem potkával spoustu studentů a vždycky jsme si povídali.

 

Rodina byla velmi komunikativní! Mám hrozný problém s časy, ale všichni mi rozuměli a když to bylo možné, tak mě opravili, což bylo potřeba. Myslím si, že jsem se zlepšil, což si ostatně vyzkouším za týden v Amsterdamu.

 

Našel jsem si spoustu přátel z celého světa, se kterými jsem stále v kontaktu. Plánuji navštívit Brazílii, Jižní Koreu, Spojené arabské emiráty, Švýcarsko, Španělsko a procestovat celou Itálii, ve které mám přátele od severu na jih. Italů a Arabů tam bylo požehnaně. Všichni studenti a učitelé byli velmi přátelští. Všechny jsem zval do Prahy, doufám, že někdo přijede :)

 

Velmi děkuji Anetě Jiráskové, která s mojí maminkou pobyt skvěle zorganizovala a těším se na další spolupráci. Paní Jirásková byla velmi ochotná a upozorňovala mě, že v případě problémů se mám ozvat. Žádné problémy nenastaly! Celý pobyt byl opravdu skvělý a vzpomínám na něj jen v dobrém! Děkuji za všechno :)

 

Matyáš